Kościół św. Kazimierza

Kościół św. Kazimierza w Kościelisku Zatrzymując się w KBC-APARTAMENTY, bardzo łatwo tutaj zajrzeć, ponieważ jest to najbliższy kościół. Drewniana budowa, bogate zdobienia, dbałość o szczegóły w każdym detalu budowli, zapach drzewa stwarza niesamowity klimat. Tutaj można się wyciszyć, oderwać od współczesnego świata.

Kościół zbudowany na planie krzyża mieści dwie kaplice, prezbiterium, chór, dwie zakrystie, posiada wieżę i sygnaturkę. Zaprojektowany został w stylu zakopiańskim przez inż. Eugeniusza Wesołowskiego, uczenia Witkiewicza. Drewno na budowę zostało ofiarowane przez hrabiego Władysława Zamoyskiego.

Witraże projektował bratanek Jana Matejki – Stefan Matejko. Wykonane zostały przez słynną krakowską pracownię Żeleńskich. Przedstawiają: Matkę Bożą oraz św. Józefa.

Poświęcenie kamienia węgielnego i pierwsza msza św. odbyły się 28 sierpnia 1910 roku. W 1914 roku poświęcono dzwony. Uroczystego poświęcenia kościoła dokonano 2 lutego 1916 roku. Przy Kościele znajduje się cmentarz parafialny.